آموزش ایلوستریتور آشنایی با محیط کار
آشنایی با قسمت های مختلف محیط نرم افزار
22 دی 1395
آموزش ایلوستریتور راهنمای استفاده از Help
راهنمای استفاده از Help در Illustrator
23 دی 1395

تنطیمات پیش فرض محیط کار Illustrator

آموزش ایلوستریتور تنظیمات پیش فرض

درس سوم : تنطیمات پیش فرض محیط کار Illustrator

معمولا در شروع کار با یک نرم افزار اکثر تنظیمات اوّلیه برنامه به صورت پیش فرض تعیین می گردد که Illustrator نیز اگر چه این کار را انجام می دهد ولی این امکان را نیز برای کاربران خود فراهم کرده که بتوانند با تعیین اولویت های مورد علاقه خود، محیط برنامه را مطابق با شرایط ویژه و اختصاصی تنظیم نمایند. که انجام این امر توسط دستور Preferences از منوی Edit میسر است. همچنین میتوانید از کلیدهار میانبر CTRL+K استفاده نمایید.

پنجره تنظیمات نرم افزار

پنجره تنظیمات نرم افزار

یکی از مهمترین تنظیماتی که لازم است در شروع کار انجام گیرد، تعیین دیسک های چرک نویس Scratch Disks برنامه است. همان طور که می دانید در هنگام انجام عملیات ویرایشی بر روی تصویر و ذخیره تغییرات اعمال شده در فایل، نرم افزار Illustrator علاوه بر حافظه  RAM از دیسک سخت به عنوان چرک نویس فایل های موقت خود استفاده می کند که در بخش Scratch Disks می توان محل ذخیره این فایل ها را بر روی دیسک سخت سیستم تعیین کرد. در صورتیکه این عمل انجام نشود به طور پیش فرض از درایو محل نصب برنامه برای ذخیره این گونه فایل ها استفاده می شود که پس از مدتی به دلیل پر شدن فضای دیسک مورد نظر، برنامه اجرا نخواهد شد. به همین دلیل می توانید از زیرمنوی Preferences دستور Performance را اجرا کرده سپس در پنجره باز شده از بخش Plugins & Scratch Disks نام اوّلین و دومین، دیسک چرک نویس را تعیین کنید تا در صورت پر شدن دیسک اوّلیه از فضای دیسک های بعدی برای ذخیره فایل های موقت استفاده گردد.

تنظیم دیسک های چرک نویس نرم افزار

تنظیم دیسک های چرک نویس نرم افزار

 

آموزش تصویری تنظیمات در ایلوستریتور

تنظیمات نرم افزار شامل موارد متنوعی است که در ادامه آموزش نرو افزار و در حین معرفی سایر قسمت ها به مرور خدمت شما شرح داده خواهد شد.

پایان درس سوم

 

درس قبلی درس بعدی

مشاهده لیست دروس آموزش مقدماتی ایلوستریتور
مدیر
مدیر
کارشناس ارشد مدیریت استراتژیک ، ایده پرداز ، مشاور در زمینه تبلیغات ، طراح

2 Comments

  1. لینکدونی لینک سیتی گفت:

    تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت
    ها هستید.

  2. خاطره.63 گفت:

    مطالب سایت بسیار مفید و کاربردی هستند
    ممنون از زحماتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *